Metody leczenia

Stosujemy następujące metody lecznicze i diagnostyczne:

AJURWEDA

Tradycyjny sposób leczenia w medycynie i systemie filozoficznym starożytnych oraz współczesnych Indii. Indywidualnie dobrana dieta dla Pacjenta wg typu konstytucyjnego.

AUTOHEMOTERAPIA

Wzmacnianie naturalnych sił obronnych organizmu przy pomocy własnej krwi pobranej z żyły, spotencjonowanej wraz z lekami homeopatycznymi i następnie podanej domięśniowo.

ELEKROAKUPUNKTURA

Metoda diagnozowania, indywidualnego dobierania leków i leczenia w opaciu o pomiary punktów akupunkturowych przy pomocy aparatury wg dr Volla.

FARMAKOPUNKTURA

Podawanie leków homeopatycznych i allopatycznych w punkty akupunkturowe.

AKUPUNKTURA

Starożytna metoda tradycyjnej chińskiej medycyny polegająca na nakłuwaniu aktywnych energetycznie punktów i kanałów odpowiadających narządom wewnętrznym oraz N.E.A.T.

DIETA MAKROBIOTYCZNA

Sztuka zachowania zdrowia w oparciu o naturalne sposoby odżywiania.

ZIOŁOLECZNICTWO

Naturalny sposób leczenia oparty na wielowiekowych doświadczeniach i lekach pozyskiwanych tylko z naturalnych, ekologicznie nieskażonych źródeł.

HYDROCOLON

Aktywny sposób płukania jelita grubego przy pomocy nowoczesnej aparatury, podczas którego usuwane są z ustroju szkodliwe produkty przemiany materii, grzyby, pasożyty, metale ciężkie i liczne toksyny.

IRYDODIAGNOSTYKA

Metoda diagnostyki wykorzystująca wygląd tęczówki do określenia predyspozycji do poszczególnych chorób i osłabienia narządów wewnętrznych.

JONOFOREZA

Metoda podawania leku przez skórnie przy pomocy prądu elektrycznego o stałym napięciu i natężeniu, szczególnie przydatna w leczeniu zespołów bólowych i stawów lub mięśni.

LASEROTERAPIA

Leczenie stanów zapalnych oraz zespołów bólowych stawów i mięśni z wykorzystaniem wiązki lasera. Odmianą tej kuracji jest laseroterapia dożylna, stosowana w stanach niedokrwiennych serca oraz mózgu (np. zawały i udary).

S.I.T.

Metoda diagnostyki i leczenia schorzeń za pomocą systemowej terapii bioinformacyjnej - oparta głównie na metodzie elektropunktury dr Volla i metodzie biorezonansu z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń ABAS i MORA SUPER.

HOMEOPATIA

Metoda leczenia na zasadzie „podobne leczymy podobnym”. Podajemy dawkę nieskończenie rozcieńczonego środka leczniczego, który w warunkach normalnego stężenia wywołuje podobne objawy do występujących w czasie danej choroby.

TERAPIA ULTRADŹWIĘKAMI

Leczenie stanów chorobowych stawów, mięśni i skóry przy pomocy aparatury generującej falę ultradźwiękową.

TESTY ALERGICZNE I ODCZULANIA

Testy skórne na alergeny wziewne i pokarmowe, również testy krwi na alergeny wziewne i pokarmowe. Odczulania w zależności od alergenu uczulającego.

USG

Metoda wizualizacji narządów wewnętrznych Pacjenta przy pomocy fal ultradźwiękowych.

OZONOTERAPIA DOŻYLNA

Metro cryoflex.
Ozonoterapia jest wykorzystywane w terapii leczenia infekcji bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych, trudnogojących się ran poprzed stymulację układu odpornościowego. Działanie ozonu polega na utleniowaniu tkanek, dzięki czemu wspomaga warunki krążenia w naczyniach i narządach miąższowych. W naszej placówce aplikujemy ozon w formach:

 1. autohemotransfuzje
 2. iniekcje z gazowej mieszaniny tlenowo-ozonowej
 3. suche kąpiele w mieszance ozonowo-tlenowejozonowanie płynów infuzyjnych do kroplówek i drenażu.

LECZENIE OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Terapia OBP (osoczem bogatopłytkowym)- innowacyjna w medycynie-eliksir młodości.
Opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji własnych komórek. Dzieki odwirowaniu krwi własnej Pacjenta i oddzieleniu osocza od krwinek, do osocza podajemy aktywator, otrzymując osocze bogatopłytkowe, które podajemy Pacjentowi w formie iniekcji podskórnej. Metoda ta działa przez aktywacje płytek krwi osocza do czynnika wzrostu. Rezultatem jest pobudzenie i regeneracja pobudzonych tkanek i biostymulacje komórek macierzystych. Zastosowanie w medycynie estetycznej poprzez poprawe jakości tkanki łącznej(likwidacja zmarszczek), w chorobach kostnostawowych, okulistyce i zapobieganie wypadania włosów.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

 • Stosowanie osocza bogatopłytkowego
 • Akupunktura kosmetyczna- alternatywa dla botoxu i operacji plastycznych, polega na nakuwaniu właściwych punktów akupunkturowych bioaktywnych, poprawa ukrwienia okolicznych tkanek i całego organizmu.Akupunktura może zneutralizować pierwsze objawy starzenia skóry.
 • Gabinet kosmetyczny- współpracująca z nami kosmetyczka, Marlena Nocuń, uzupełnia nasze starania w walce o wydobycie naturalnego piękna naszych Pacjentek.

GABINET KOSMETYCZNY

W gabinecie kosmetycznym Marleny Nocuń, wykonuje się następujące zabiegi:

 • liftingujące
 • regenerujące-nawilżające
 • oczyszczanie skóry
 • depilacja woskiem
 • henna brwi i rzęs
 • leczenia ultradźwiękami
 • laserowe zabiegi przeciwzmarszczkowe

Aparatura gabinetu kosmetycznego:

 • mezoterapia
 • bezigłowa
 • laserbiostymulujący
 • ultradźwięki
 • piling
 • kawitacyjny
 • elektrostymulacja
 • d'Arsenwal

Rodzaj zabiegu jest dopierany do stanu i potrzeb skóry, zabiegi wykonywane są kosmetykami Larens – professional line- pobudzające komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny, które powodują wypełnienie bruzd i nierówności, a także zapobiegają wiotczeniu skóry.